طراحی فضای سبز باغ و ویلا

طراحی فضای سبز باغ و ویلا

همانطور که می دانید طراحی فضای باغ و ویلا اصول خاصی دارد که حتما باید از متخصصین این حوزه به جهت طراحی و اجرای آن کمک بگیرید. طراحی فضای سبز باغ و ویلا شامل مراحل مختلفی است که در ادامه ی این مطلب تصمیم داریم به توضیحات بیش تری در این خصوص بپردازیم. گروه سبزآفرین ها مجری طراحی فضای سبز در باغ و ویلا در تهران و شهرستان ها با بهترین متریال و شاخص ترین متدهای دنیا.

طراحی منحصربفرد

شرکت سبزآفرین ها همواره سعی دارد با ترکیب معماری با فضای سبز یک فضای زیبا، رویایی و خلاقانه ای را برای چشم ها آماده نماید. طراحی خاص از ویژگی های بارز ماست.

فضای سبز مدرن

گروه سبزآفرین ها با تکیه بر دانش فنی در زمینه اصول و استانداردهای طراحی فضای سبز نطراحی فضای سبز باغ و ویلا یکی از مهمترین عملیات اجرایی 

آرامش و زیبایی

وحدت و ترکیب گیاهان و المان های فضای سبز در طراحی فضای ویلا نشان دهنده ثبات و حس وحدت است که آرامش وصف ناشدنی را تقدیم می کند.

درخواست مشاوره

مراحل طراحی فضای باغ و ویلا

با توجه به سبک زندگی امروز و کمبود فضای سبز، افراد بسیاری ترجیح می دهند هر از چندگاهی در یک فضای سبز به استراحت مشغول شوند. این امر لزوم وجود فضای سبز باغ و ویلا را نشان خواهد داد. نکته ی مهم در طراحی این فضا توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی می باشد. انتخاب گیاهان و محل مناسب برای کاشت آن ها بسیار مهم است. به همین دلیل همانطور که پیش تر اشاره کردیم این امر باید توسط اشخاص متخصصی انجام شود.

اصلی ترین مراحل طراحی فضای باغ و ویلا به شرح ذیل می باشد:

  • مشخص کردن ابعاد باغ و ویلا
  • در نظر گرفتن بودجه
  • انتخاب گیاه با توجه به شرایط آب و هوایی
  • تعیین محل آبنما، استخر، مبلمان و دیگر المان های فضای باغ و ویلا
  • تعیین راه های ارتباطی بین فضاهای باغ و ویلا
  • نورپردازی و انتخاب متریال مناسب برای المان های مختلف

نکات مهم در طراحی فضای باغ و ویلا

از جمله نکات مهمی که برای طراحی فضای باغ و ویلا باید به آن ها توجه داشته باشید در ادامه آورده شده است.

مبلمان

میز و صندلی یا مبلمان در فضای سبز باغ و ویلا باید به نوعی باشد، که با طراحی ویلا یا باغ هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال انتخاب مبلمان مدرن در فضای سبز باغ یا ویلای سنتی اشتباه است.

گیاهان

نکته ی مهم دیگری که در طراحی فضای باغ و ویلا باید به آن توجه داشته باشید انتخاب گیاهان و هماهنگی آن ها با رنگ و متریال مصرفی در این فضا می باشد.

طراحی فضای سبز ویلا

ورودی

یکی دیگر از نکاتی که سبب زیباتر شدن فضای باغ یا ویلا می شود توجه به مسیر ورودی است. از جمله اصولی که در طراحی باغ ویلا لاکچری به آن توجه می شود ورودی محوطه می باشد، که هر چه زیباتر و جذاب تر باشد باعث جلب توجه افراد خواهد شد.

طراحی فضای سبز باغ و ویلا

طراحی فضای سبز حیاط

اگر تمایل به طراحی فضای سبز حیاط منزل خود به منظور ایجاد محیطی برای استراحت و دورهمی های خانوادگی دارید، باید به نکاتی توجه داشته باشید که ما در ادامه ذکر کرده ایم. علاوه بر این با به کارگیری ایده های جذاب می توانید طراحی فضای سبز حیاط خود را منحصر به فرد نمایید.

استفاده از اشکال منحنی

استفاده از شکل های مختلف و منحنی برای باغ آرایی و چیدمان باغچه در حیاط یکی از ایده های جذاب طراحی فضای سبز حیاط می باشد. به کارگیری شکل مستطیل برای طراحی فضای سبز سنتی یا باغ آرایی ایرانی از گذشته مرسوم بوده است. به همین دلیل اگر می خواهید فضایی متفاوت از طراحی فضای سبز، در حیاط خود ایجاد کنید استفاده از اشکال مختلف هندسی یکی از روش ها می باشد.

طراحی کف حیاط

کف حیاط یکی از بخش های مهمی است که در طراحی فضای سبز حیاط باید به آن توجه شود. استفاده از کفپوش ها و تخته سنگ های بزرگ در مسیر رفت و آمد یکی از جذاب ترین ایده های طراحی حیاط می باشد. می توانید از سنگ ریزه ها در بین مسیرهای رفت و آمد و باغچه ها استفاده نمایید.

تنوع گیاهی

سعی کنید با توجه به شرایط نگه داری و آب و هوایی منطقه ی خود از انواع گیاهان برای طراحی فضای سبز حیاط استفاده نمایید. کاشت گیاهان دارویی مانند اسطوخودوس علاوه بر زیبایی و عطر خوش، خواص دارویی فراوانی داشته و کاشت این گیاه انتخاب مناسب خواهد بود.

طراحی فضای استراحت

قرار دادن مبلمان، میز و صندلی متناسب با فضای سبز حیاط برای استراحت یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. کمتر فضای سبزی را در حیاط خواهید دید که محیطی برای استراحت با المان هایی مانند میز و صندلی طراحی نکرده باشد.

طراحی باغ ویلا لاکچری

تفاوتی بین طراحی باغ ویلا لاکچری و باغ ویلا سنتی وجود ندارد. برای هر دو نوع باغ ویلا نیاز به حضور تیمی متخصص خواهید داشت. استفاده از مصالح با دوام و مرغوب، دیوارکشی و اجرای سقف از اقدامات اولیه ی طراحی باغ ویلا می باشد.

در طراحی سقف باید حتما به شرایط آب و هوایی برای انتخاب سقف باغ ویلا توجه شود. مرحله ی بعد اجرای نمای باغ ویلا است که باید نمایی زیبا و شیک استفاده شود. برای طراحی باغ ویلا لاکچری استفاده از سنگ برای نما مناسب تر است چرا که علاوه بر طول عمر بالا گران نیز می باشد.

مرحله ی بعدی در طراحی باغ ویلا دکوراسیونی شیک و انتخاب جزئیاتی مانند دیوارپوش، کفپوش و نورپردازی می باشد. بهتره گیری از استخر، باربیکیو و آلاچیق با توجه به سبک فضای سبز از دیگر مواردی است که برای طراحی باغ ویلا لاکچری باید به آن توجه شود.

معمولا طراحی باغ ویلا به سبک های مختلف سنتی، مدرن، کلاسیک و روستیک انجام می شود. در طراحی باغ ویلا به سبک مدرن و لاکچری انتخاب پرگولاهای شیشه ای و فلزی، شومینه، فلاورباکس ها و ترمووودها پیشنهاد می شود. باغ ویلای لاکچری دارای امکانات تفریحی متعددی مانند بیلیارد، بولینگ و استخرهای سرباز و سرپوشیده می باشد.

طراحی فضای سبز ویلا در شمال

برای طراحی فضای سبز حیاط ویلا می توانید اقدامات ذیل را انجام دهید:

فضای سبز  با آلاچیق

وجود آلاچیق در تمام فصول برای در امان ماندن از تابش نور خورشید، باد و باران  و محلی برای استراحت در طراحی فضای سبز ویلا در شمال اهمیت زیادی دارد. به خصوص استفاده از عنصر چوب در ساخت آلاچیق سبب می شود با طبیعت همراه شوید.

ساخت حوضچه و نهر

ساخت نهر، حوضچه و آب نما یکی دیگر از نکاتی است که در طراحی فضای سبز مهم است. وجود این المان ها علاوه بر خنک کردن محیط سبب افزایش زیبایی فضای سبز نیز خواهد شد.

استفاده از پل

وجود یک پل چوبی در طراحی فضای سبز ویلا در شمال برای مسیر رفت و آمد علاوه بر ایجاد مسیر ارتباطی در زیبایی فضای سبز حیاط ویلا موثر خواهد بود.

فلاورباکس

فلاورباکس یا جعبه گل یکی از المان های مهم برای طراحی فضای سبز حیاط ویلا می باشد. فلاورباکس ها گزینه ی مناسبی برای حیاط های کوچک بوده که فضای کمی دارند و جایگزین خوبی برای باغچه خواهد بود.

پرگولا

پرگولا که امروزه در طراحی فضای سبز کاربردهای فراوانی دارد، فضایی مشبک برای زیباسازی و البته مکانی مناسب جهت استراحت می باشد.

همه جنبه ها پوشش داده شده است

سازگار با محیط زیست

همه محصولاتی که استفاده می کنیم 100% سازگار با محیط زیست هستند و برای محیط زیست مفید هستند.

اصول فنی طراحی

یکی از مهمترین بخش طراحی فضای سبز رعایت نکات اصولی، فنی و مهندسی است که همواره گروه سبزآفرین ها بر آن اعتقاد دارند.

نگهداری

یکی از مهمترین بخش طراحی فضای سبز رعایت نکات اصولی، فنی و مهندسی است که همواره گروه سبزآفرین ها بر آن اعتقاد دارند.

درخواست پروژه طراحی فضای سبز باغ و ویلا

ما هرگز از داده های شما برای هیچ هدفی غیر از تماس با شما در مورد درخواست اولیه شما استفاده نمی کنیم.

خلوت خود را سبز کنید

بی صبرانه منتظریم تا تجربه سبزمان را در اختیار شما قرار دهیم

درخواست مشاوره