اگر در زمینه ی باغبانی یا کشاورزی فعالیت می کنید و لزوم استفاده از مشاوره باغ میوه و کشاورزی را نمی دانید بهتر است مطالعه ی این مطلب را از دست ندهید.

مشاوره باغبانی چیست؟

اصلی ترین وظیفه ی یک باغبان نگه داری از محصولات و جلوگیری از خراب شدن آن ها تا بهره وری و فروش محصولات می باشد. گاهی اوقات به دلیل تغییرات آب و هوایی، آفات و بیماری ها، کاهش بارندگی و … محصولات یک باغ دچار آسیب خواهند شد در این مواقع است که نیاز به مشاوره کشاورزی باغ میوه احساس می شود.

 متخصصین این حوزه قادر هستند با توجه به دانش و تجربه ی خود در زمینه ی کاشت و مراقبت از محصولات با هزینه ای کم یک باغبان را به سود بالایی برسانند. از این روی امروزه مشاوره کشاورزی در تهران و شهرستان ها اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

مشاوره باغبانی

یکی از مهمترین خدمات گروه سبزآفرین ها مشاوره در زمینه باغبانی، کاشت، دفع آفات، تشخیص بیماری درختان و محصولات زراعی و باغی، تیمار به موقع باغ و تجویز میزان سم مورد نیاز باغ و مزرعه شما و … است.

خدمات مشاوره باغ و زراعت

از جمله مهمترین خدمات مشاوره باغبانی که می توانید به منظور افزایش سوددهی و بهره وری باغ خود از آن ها استفاده نمایید در ذیل آورده شده است:

  • مشاوره کاشت محصولات
  • مشاوره خاک
  • مشاوره کود
  • مشاوره مراقبت از گیاهان
  • مشاوره تشخیص بیماری گیاهان
  • مشاوره روش مناسب برای از بین بردن آفات

مشاوره باغ و میوه

مشاوره کاشت محصولات

اگر باغدار هستید حتما برای شما هم پیش آمده است که با کاشت یک گیاه و روش های اصولی برای مراقبت از آن نتوانستید نتیجه ی مطلوب را به دست آورید. این مشکل قطعا به دلیل عدم سازگاری گیاه مربوطه با شرایط آب و هوایی منطقه اتفاق می افتد. در صورتی که می توانید با کمک مشاوره کشاورزی باغ میوه از گیاهان مناسب با اقلیم و شرایط آب و هوایی و حتی فصل مناسب برای کاشت گیاه مورد نظر مطلع شوید.

مشاوره خاک

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین فاکتورها برای رشد مناسب گیاه، خاک آن می باشد. به جهت افزایش بهره وری محصولات؛ لازم است سالانه خاک باغ آزمایش شود. چرا که ممکن است بر اثر کشت های متعدد یا آب و هوا خاک برای کاشت گیاه مناسب نباشد.

با آزمایش خاک می توانید میزان مواد آلی، PH، سختی و آسانی خاک باغ را اندازه گیری کرد. بعد از دریافت نتیجه قادر خواهید بود از طریق مشاوره کشاورزی باغ میوه، محصول مناسب برای کشت در این نوع خاک را پیدا کنید.

مشاوره کود

کوددهی صحیح یکی از فاکتورهای مهم برای رشد مناسب گیاه می باشد. هر گیاه علاوه بر نور خورشید، آبیاری، رطوبت نیاز به کوددهی صحیحی نیز خواهد داشت. چنانچه کوددهی به خوبی انجام نشود گیاهان و درختان باغ به خوبی رشد نکرده و از بین خواهند رفت. باغداران عزیز می توانید با کمک مشاورین سبزآفرینان با نحوه ی صحیح کوددهی با توجه به نوع خاک و محصول مورد نظر آشنا شوید.

مشاوره مراقبت از گیاه

هر یک از درختان باغ و گیاهان نیاز به شیوه های خاصی جهت نگه داری و رشد بهتر خواهند داشت. به همین دلیل لازم است تا باغداران با توجه به محصولات و گیاهان خود در خصوص نحوه ی نگه داری از آن ها با مشاور مربوطه صحبت نمایند.

اگر با روش های مراقبت از درختان و گیاهان باغ آشنا نباشید درختان باغ به سرعت نابود شده و شما ضرر مالی هنگفتی خواهید دید. میزان آبیاری، نور، کوددهی، نوع خاک و رطوبت از جمله نکاتی است که باید برای رشد مناسب گیاهان به آن ها توجه نمایید.

مشاوره تشخیص بیماری گیاهان

وجود انواع قارچ ها و آفات گیاهی باعث عدم رشد و به دست آمدن محصولات باغ خراب خواهد شد. در صورت بروز چنین مشکلاتی نباید آن ها را نادیده گرفت. مشورت با شخصی که از انواع بیماری های گیاهان و روش های رفع آن ها آشنایی داشته باشد حائز اهمیت می باشد. توجه داشته باشید در صورت نادیده گرفتن و بی اهمیتی به این مشکلات محصولا باغ شما به سرعت نابود خواهند شد.

روش مناسب برای از بین بردن آفات

همانطور که می دانید آفت زدگی گیاهان امری اجتناب ناپذیر است. انتخاب بهترین آفت کش یا حشره کش برای گیاهان آفت زده بسیار مهم بوده و در این مواقع نیاز به مشورت با یک مشاور کشاورزی باغ میوه خواهد بود. شناخت تمامی آفت کش ها و انتخاب بهترین سم برای درمان آفت زدگی گیاهان نیاز به تخصص و تجربه ای دارد به همین دلیل واگذاری این امر به یک مشاور بسیار کمک کننده می باشد.

گالری تصاویر مشاوره باغ میوه و کشاورزی

مشاوره تلفنی کشاورزی

معمولا خدمات ارائه شده در زمینه ی مشاوره کشاورزی باغ میوه در گروه سبزآفرین ها به 3 روش حضوری، تلفنی و آنلاین صورت می گیرد. در برخی از مواقع حضور در محل جهت مشاوره باغ و مشاهده ی دقیق شرایط باغ الزامی است. اما گاهی می شود از خدمات مشاوره کشاورزی آنلاین نیز استفاده کرد در این شرایط باغبان با ارسال تصاویر و مشکلات باغ می تواند از خدمات مشاوره ی کشاورزی باغ میوه به صورت آنلاین یا تلفنی برخوردار شود.

از جمله مزایای مشاوره تلفنی یا آنلاین کشاورزی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. صرفه جویی در زمان و هزینه
  2. امکان دسترسی به مشاورین این حوزه در هر زمان
  3. امکان مشاوره آنلاین یا تلفنی از هر بخش تهران یا شهرستان