دریافت مشاوره گلخانه و احداث گلخانه، از افراد متخصص می تواند به شما در کسب درآمد از تاسیس گلخانه کمک کند. با مشاوره از افراد متخصص می توانید از بروز خطا در امر تا حد زیادی جلوگیری نمایید. مشاوره برای احداث یک گلخانه ی جدید یا توسعه ی گلخانه ی فعلی سبب موفقیت در سرمایه گذاری این بخش خواهد شد.

گلخانه چیست؟

گیاهان برای رشد و باردهی احتیاج به فضایی مناسب دارند. فاکتورهای خاصی اعم از نور، دما، میزان رطوبت هوا و … بر روی سلامت گیاهان تاثیر گذار خواهد بود. گلخانه فضایی است که در آن شرایط مناسب برای رشد و نمو یک گیاه طراحی می شود. از این روی می توانید در هر فصلی از سال گیاهان مورد نظر خود را پرورش دهید و از این راه کسب درآمد کنید.

با احداث گلخانه می توان از گیاهان در برابر عواملی چون یخ زدگی، تگرگ و… محافظت کرد. از این روی بازدهی نهایی تا حد چشمگیری افزایش پیدا کرده و در نتیجه محصولات نهایی از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار خواهند شد.

چگونه برای ساخت گلخانه اقدام کنیم؟

گلخانه با استفاده از متریال های گوناگونی نظیر چوب، شیشه و… ساخته می شود . خوب است بدانید که هر یک از این آیتم ها ویژگی های منحصر به فردی دارد. خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز و هم چنین نحوه ی مقابله با سموم و آفات نیز بخش دیگری از مسیری  است که به منظور ساخت گلخانه باید از آن عبور کنید. از دیگر مراحلی که برای ساخت گلخانه باید انجام شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

تهیه مجوز از جهاد کشاورزی

برای تاسیس گلخانه لازم است قبل از هر اقدامی به سراغ تهیه ی مجوزهای مورد نیاز بروید. ارائه ی مدارکی چون سند مالکیت، پروانه ی بهره برداری از چاه، اجاره نامه و یا قولنامه الزامی است.

طراحی و ساخت اسکلت گلخانه

متریال های گوناگونی به این منظور موجود است که شما می توانید بر اساس بودجه ی خود حق انتخاب داشته باشید. بهتر است به منظور دفع اشعه های مضر خورشید از عایق هایuv  دار نیز استفاده کنید. این کار تاثیر بسیار زیادی در کیفیت محصولات شما خواهد داشت.

جالب است بدانید که در صورت نبود توانایی و مهارت کافی در این راه، آفات و بیماری ها تمامی محصولات را از بین خواهند برد  از این روی شما با ضرر بزرگ مالی رو به رو می شوید. بنابراین به شما کاربران توصیه می کنیم که قبل از ورود به این حرفه مشاوره احداث گلخانه را از افراد متخصص دریافت کنید. به یاد داشته باشید که به جهت صرفه جویی در هزینه ها بهتر است از متخصصین این حوزه مشاوره رایگان گلخانه دریافت نمایید.

استفاده از تجربه احداث گلخانه افراد حاذق در این مسیر، روشی دیگری است که دراین راه می تواند تا حد زیادی در پیشرفت شما تاثیر گذار باشد.

محصولات گلخانه ای و میزان سودمندی آن

محصولات گلخانه ای از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند. سوددهی و درآمد حاصل از این شغل بسته به محصولات کاشته شده متغیر خواهد بود. به منظور جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی بهتر است خدماتی در خصوص مشاوره کشت گلخانه ای از افراد متخصص دریافت کنید. در ادامه به سود آورترین محصول گلخانه ای می پردازیم.

محصولات گلخانه ای و میزان سودمندی آن

محصولات گلخانه ای از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند. سوددهی و درآمد حاصل از این شغل بسته به محصولات کاشته شده متغیر خواهد بود. به منظور جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی بهتر است خدماتی در خصوص مشاوره کشت گلخانه ای از افراد متخصص دریافت کنید. در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا به سود آورترین محصول گلخانه ای بپردازیم.

گل های زینتی

گل جزء آن دسته از گیاهانی است که فروش نسبتا بالایی دارد. در بسیاری از مجالس نظیر عروسی ها، عزاداری ها، تولد و… مورد استفاده قرار می گیرد. از این جهت می توان گفت احداث گلخانه گلهای زینتی یکی از سودآورترین مشاغل محسوب می شود.

گیاه بونسای

خاستگاه این گیاه زیبا کشور ژاپن و چین است. پرطرفدار بودن این گیاه باعث شده تا واردات آن رونق بسیار زیادی داشته باشد.

پروسه ی واردات این گیاه از کشورهای ژاپن و چین سبب شده تا هزینه ی نهایی این محصول بسیار بالا باشد. با فراهم کردن شرایط مطلوب نظیر نور زیاد، آبیاری منظم و …. می توانید این محصول را در گلخانه پرورش دهید و با قیمت مناسب تری به فروش رسانده و کسب درآمد کنید.

گیاه برگ انجیری

برگ های خاص و منحصر به فرد این گیاه زیبا باعث شده تا افراد از این گیاه در محیط منزل خود استفاده کنند. در پرورش این گیاه، نور آفتاب مهم ترین فاکتور محسوب می شود از این روی شرایط گلخانه را طوری تعیین کنید که نور مستقیم خورشید بر روی این گیاه باشد.

به یاد داشته باشید که پرورش این گیاهان در ابتدا هزینه بر خواهد بود. اما با فروش آن و دریافت سود بالا می توانید هزینه ها را تا حد زیادی جبران نمایید.

زعفران

این گیاه خوش عطر و البته گران قیمت در سراسر دنیا به عنوان یکی از ارزشمند ترین گیاهان شناخته می شود. به طوری که تنها چند گرم از آن ارزش مالی بسیار زیادی دارد.

جالب است بدانید که گیاه زعفران یکی از  بهترین محصول گلخانه ای برای صادرات شناخته می شود. این محصول تنها یک بار در سال برداشت شده و از طریق کشت هیدروپونیک نیز قابل پرورش است. بنابراین اگر به خاک زیاد دسترسی ندارید و قصد احداث گلخانه را دارید، ما به شما پرورش زعفران را توصیه می کنیم.

قارچ

یکی از محبوب ترین خوراکی ها،  انواع قارچ ها می باشند. این گیاه از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. و می توان با هزینه ی بسیار کم به پرورش این آیتم در گلخانه پرداخت. تامین رطوبت بالای محیط یکی از چالش برانگیز ترین قدم ها برای پرورش این محصول خواهد بود. از این روی به شما توصیه می کنیم که به منظور فراهم آوردن شرایط مناسب برای کاشت این محصول، به سراغ دریافت مشاوره احداث گلخانه باشید.

خوب است بدانید که قارچ یکی از بهترین گزینه های صادرات به کشور های همسایه شناخته می شود.

ففل دلمه ای

فلفل دلمه ای به دو صورت خشک شده و تازه مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع رنگی این محصول باعث شده تا بتوان از آن در هر غذایی استفاده کرد. از این روی فروش این محصول تا حد چشمگیری بالا می باشد.

دمای مورد نیاز گلخانه برای پرورش فلفل دلمه ای باید حداقل 15 درجه باشد. همچنین رطوبت استاندارد برای پرورش این محصول باید 75 تا 80 درصد در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که خروج از این بازه ی عددی می تواند فرآیند رشد محصول را مختل کرده و باکتری و قارچ ها سراسر گلخانه را فرا بگیرند. بعد از کاشت بذر، حدود بیست روز زمان لازم است تا بذر کاشته شده جوانه بزند از این روی به شما عزیزان توصیه می کنیم که در این فرآیند صبور باشید.

دیگر محصولات پرفروشی که می توانید در گلخانه آن ها را پرورش دهید به شرح ذیل می باشد.

  • پاپایا
  • بلوبری
  • انواع گوجه
  • لیمو
  • اسفناج
  • جینسینگ

انواع گلخانه و آموزش راه اندازی گلخانه هیدروپونیک

گلخانه ها انواع مختلفی دارند هر یک از روش های تاسیس گلخانه با داشتن ویژگی های منحصر به فرد باعث شده تا بتوان با بودجه های گوناگون در این مسیر گام برداشت.

اگر به خاک زیاد دسترسی نداشته و قصد تاسیس گلخانه دارید، بهتر است به سراغ تاسیس گلخانه ی هیدروپونیک بروید. واژه ی هیدروپونیک از دو بخش هیدرو و پونوس تشکیل شده که به ترتیب به معنای آب و کارگر می باشد. این سبک کشاورزی به کشت در آب نیز مشهور است. در این روش گیاه مورد نظر را در محلولی از آب و مواد مغذی پرورش می دهند. از این روی احتیاجی به خاک نخواهید داشت. جالب است بدانید که در این روش از کشت، گیاهان با سرعت بیشتری رشد خواهند کرد.

انواع سبزیجات، زعفران، مرکبات از جمله مهمترین محصولاتی هستند که با استفاده از این روش می توان پرورش داد.

کشت هیدروپونیک به روش های گوناگونی انجام می شود که برخی از آن ها به شرح ذیل می باشد.

  • کشت در سنگ ریزه
  • کشت در ورمی کولیت
  • کشت آبی
  • کشت در هوا

درآمد گلخانه ی هیدورپونیک چقدر است ؟

بسیاری از محصولات کشاورزی ارزشمند مانند زعفران و یا گل های تزئینی نظیر رز را می توان در این سبک از گلخانه پرورش داد. از این روی می توان نتیجه گرفت که درآمد گلخانه ی هیدروپونیک نسبتا بالا می باشد. شرط اصلی برای ورود به این مسیر دانش و استفاده از تجربیات دیگران است. از این روی برای دریافت سود بیشتر بهتر است تا از مشاوره احداث گلخانه بهره مند شوید. همچنین چنانچه قصد احداث گلخانه رز را دارید می توانید با مشاوره احداث گلخانه رز در این امر موفق شوید.