با دریافت مشاوره گل و گیاه آپارتمانی از افراد متخصص می توانید گیاهان آپارتمانی خود را پرورش داده و محیط خانه را زیباتر کنید. وجود گل و گیاه در محیط خانه علاوه بر ایجاد حس آرامش، محیط منزل را از یکنواختی خارج خواهد کرد. به شرط اینکه شرایط نگه داری از آن را بدانید.

خدمات مشاوره گل و گیاه آپارتمانی

شرکت سبزآفرین ها آماده ارائه خدمات مشاوره گل و گیاه آپارتمانی است. مهندسین مشاور متخصص کشاورزی آماده هستند تا به شما کمک کنند گیاهان زیباتر و سالم تری را داشته باشید.

چرا مشاوره گل و گیاه آپارتمانی اهمیت دارد؟

برای دریافت مشاوره گل و گیاه قطعا نیاز به شخصی خواهید داشت که با توجه به تجربه و دانش خود بتواند شرایط مناسب برای نگه داری و رشد گیاه را به شما آموزش داده و در درمان بیماری و مبارزه با آفات گیاهی شما را یاری کند. در صورت نداشتن زمان کافی می توانید از مشاوره گل و گیاه آنلاین استفاده نمایید. همچنین برای صرفه جویی در هزینه ها بهتر است از مشاوره رایگان گل و گیاه به جهت رشد و نمو بهتر گیاهان خود استفاده کنید.

مشاوره گل و گیاه آپارتمانی شامل چه مواردی است؟

از جمله خدماتی که در مشاوره گل و گیاه آپارتمانی به شما ارائه می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • میزان نیاز به آب
  • میزان نیاز به نور
  • انتخاب دمای مناسب
  • رطوبت مورد نیاز گیاه
  • نکات مربوط به کوددهی
  • انواع روش های تکثیر گیاه
  • انتخاب بهترین نوع گلدان و خاک
  • روش های جلوگیری از آفات گیاهی
  • روش های جلوگیری از خشک شدن گیاهان

شما عزیزان می توانید در صورت نداشتن زمان کافی از مشاوره گل و گیاه آنلاین نیز برخوردار شوید. در این صورت می توانید در مدت زمان کوتاهی به گیاهان خود رسیدگی کرده و از وجود آن ها لذت ببرید.

میزان نیاز به آب

قطعا آب یکی از اصلی ترین عواملی است که گیاه برای رشد خود نیاز دارد. اما میزان نیاز به آب در گل و گیاهان مختلف با یکدیگر متفاوت است.

دمای هوا، فصل و نوع گیاه سه عامل بسیار مهم و البته تعیین کننده در تعداد دفعات آبیاری به یک گیاه می باشد. به عنوان مثال کاکتوس به آبیاری بسیار کمی نیاز دارد. در صورتی که نخل مرداب باید غرقاب شود. گاهی اوقات اشتباه در آبیاری باعث از بین رفتن گیاه خواهد شد. بهتر است بعد از خریداری گیاه آپارتمانی خود از یک مشاوره به جهت نحوه و میزان آبیاری مشورت نمایید.

میزان نیاز به نور

گیاهان با توجه به نوع خود، به مقدار متفاوتی از نور در طول روز نیازمند است. به طبع عدم تعادل در این زمینه می تواند گیاه را در مدت زمان کوتاهی از بین ببرد. قطعا شناخت این نوع گیاهان و فراهم کردن شرایط نوری مناسب برای آن ها نیاز به تخصص و تجربه ی بالایی دارد.

همچنین بسیاری از آپارتمان ها شرایط نوری مناسبی ندارند از این روی افراد می توانند به سراغ استفاده از نورهای مصنوعی نظیر لامپ فلوئورسنت بروند که این موضوع نیازمند دریافت مشاوره گل و گیاه آپارتمانی می باشد.

انتخاب دمای مناسب

دمای معمول برای نگه داری از گیاهان آپارتمانی 22 تا 25 درجه ی سانتی گراد می باشد. به یاد داشته باشید که دمای هوا تاثیر بسیار زیادی در سلامت گیاهان دارد.

هر گیاهی برای رشد و نگه داری نیاز به دمای مشخصی خواهد داشت. به همین دلیل اطلاع از بهترین دما برای سلامت گیاه اهمیت زیادی دارد.

رطوبت مورد نیاز گیاه

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در رشد و نگه داری گیاهان توجه به رطوبت مورد نیاز گیاه است. برخی از گیاهان آپارتمانی نظیر پتوس و شفلرا برای سالم ماندن نیاز به رطوبت بالا و برخی دیگر مانند سانسوریا و زاموفیلیا به رطوبت زیادی نیاز ندارد. چنانچه نمی دانید گیاه شما به چه میزان رطوبت نیاز دارد بهتر است از مشاوره گل و گیاه آپارتمانی بدین جهت یاری بگیرید.

نکات مربوط به کوددهی

از جمله کودهای موجود در بازار می توان به کود خشک و مایع اشاره کرد. همانطور که می دانید بهترین کود باید سرشار از مواد معدنی و مغذی باشد. هیچ وقت در کوددهی زیاده روی نکنید. معمولا مناسب ترین کود برای گیاه در زمان رشد و گلدهی گیاهان می باشد. می توانید بهترین نوع کود برای گیاه آپارتمانی خود و نحوه ی کود دادن را از  یک مشاور گل و گیاه آپارتمانی جویا شوید.

انواع روش تکثیر گیاه

شما می توانید در بازه ی زمانی مشخصی اقدام به قلمه زدن گیاه و تکثیر آن کنید. این فرآیند نیازمند مهارت و اطلاعات خاصی می باشد تا بتوان بدون آسیب رساندن به گیاه آن را انجام داد. به شما توصیه می کنیم تا به منظور انجام این کار از مشاوره گل و گیاه آپارتمانی بهره مند شوید.

انتخاب بهترین نوع گلدان و خاک

انتخاب گلدان متناسب با اندازه و میزان رشد گیاه و همچنین خاک مورد نیاز گیاه از جمله عواملی است که در سالم ماندن گل و گیاه آپارتمانی نقش مهمی دارد. همانطور که می دانید خاک گیاه انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها دارای میزان متفاوتی از املاح و مواد معدنی هستند.

علاوه بر این گاهی اوقات به دلیل رشد گیاه تصمیم می گیرید گلدان را تعویض کنید و این در صورتی است که بسیاری از گیاهان نسبت به تعویض گلدان حساس بوده و با تعویض گلدان رشد گیاه متوقف شده و از بین خواهد رفت. قطعا در این مواقع نیاز به یک مشاور گل و گیاه خواهید داشت.

روش های جلوگیری از آفات گیاهی

یکی از متداول ترین مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن رو به رو می شوند، آفات و بیماری ها می باشد. این مشکل می تواند گیاهان آپارتمانی شما را در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببرد.

آفاتی چون خستر آرد پوش، تارتنچه، شته و …. بخشی از بزرگ ترین آفاتی است که گیاهان را از بین می برد. می توانید با دریافت کود و آفت کش مناسب گیاهان خود را از آفات و باکتری ها مصون کنید. در خصوص انتخاب مناسب ترین کود و آفت کش بهتر است با مشاور گل و گیاه آپارتمانی مشورت کنید.

روش های جلوگیری از خشک شدن گیاهان

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات گل و گیاه خشک شدن برگ های آن می باشد. در صورت متعادل نبودن دمای هوا، برگ های گیاه شما خشک خواهد شد.

به یاد داشته باشید که هر گیاه با توجه به جنس و نوع خود به دمای منحصر به فردی نیازمند می باشد. شما برای پی بردن به این نکته می توانید از مشاوره گل و گیاه آپارتمانی استفاده کنید تا بتوانید طول عمر گیاهان آپارتمانی خود را افزایش دهید.

به طور کلی چنانچه قصد خرید گل و گیاه آپارتمانی دارید و تخصص کافی در زمینه ی نگه داری و رشد گیاهان ندارید بهتر است با یک کلینیک گل و گیاه در زمینه ی نحوه ی تکثیر، میزان آبیاری، نوع کوددهی، میزان رطوبت، دما و نور و به طور کلی شرایطی که برای رشد گیاه باید فراهم شود کمک بگیرید.ش

گالری تصاویر گلخانه پرورش گل و گیاه